Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Farklı sebeplerle siz ya da aileniz farklı bir ülkeye taşınma kararı alabilir. İşte bu süreçte ev eşyalarınızın da bu ülkeye taşınması gerekebilir. Bu durum her ne kadar kolay bir işlem olarak görülse de aslında uluslararası evden eve nakliyat işlemi son derece zahmetli bir iş olacaktır. Bu durumda gümrükleme, paketleme, sigorta, gideceği ülkedeki teslimat süreci ülkemiz içinde yapacağınız taşıma işlemlerinden daha farklı şekilde yürüyecektir. Başka bir ülkeye ev eşyalarınızı taşıtırken;

 • Yurtdışına taşınırken tüm evrak işlemleriniz ve izinleriniz konusunda sizlere ayrıntılı olarak bilgi verilir. Böylece sizler de yabancı olduğunuz evden eve nakliyat sürecinin farklı ülkeler arasındaki iş ve işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
 • Tüm taşıma aşamalarınız titizlikle yürütülür ve eşyalarınız süreç sonunda gideceğiniz ülkedeki yeni adresinize başarılı şekilde ulaştırılır.
 • Sigortalama hizmeti sayesinde eşyalarınız zarar görse de tüm maddi kaybınız sigorta şirketi tarafından karşılanır. Böylece uluslararası evden eve nakliyat işlemlerinde sizi sıkıntıya sokacak tüm hasarların getireceği olumsuzluklar ortadan kalkacaktır.
 • Gümrükleme işlemi sayesinde eşyalarınızın uluslararası şartlara uygun şekilde taşınması sağlanacaktır. Böylece eşyalarınız gümrükten sorun yaşamadan geçebilecektir.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Aşamaları Nelerdir?

Uluslararası evden eve nakliyat sürecinde belli bir iş akışı yürütülmektedir. Bu hizmeti profesyonel bir şirketten aldığınızda eşyalarınız sorunsuz şekilde yeni ülkedeki adresinize ulaşacaktır. Uluslararası evden eve nakliyat aşamaları şu şekildedir;

 • Oturum Başvurusu ve İletişim: Başka bir ülkede çeşitli sebeplerle yaşamak istiyorsanız öncelikle bu ülkeden bir oturum izni almanız gerekir. Bunun için gerekli başvuru işlemlerini ülkelerin iş basamaklarına göre tamamlayabilirsiniz. Oturum iznini aldıktan sonra eşyalarınızı taşımak için bir lojistik firmasıyla iletişime geçmeniz gerekir. Araştırmalar sonucunda gideceğiniz ülkede hizmet veren ve alt yapısı güçlü olan bir firmayla iletişim kurabilirsiniz. Gideceğiniz ülkede de vatandaşlığınız varsa oturum izni almanıza gerek yoktur.
 • Eksper Görevlisi ile Kontrol: Bir firma ile eşyalarınızı taşıtmak amacıyla anlaşmak için iletişime geçtiğinizde sizlere bir eksper görevlisi yollanır. Bu görevli taşınacak olan eşyalarınızı inceler ve bir liste hazırlar. Bununla birlikte sizlere hizmet detayları hakkında ayrıntılı bilgi verir. Bu işlem sonucunda ortaya çıkan listeye hem eksper arkadaşımız hem de sizler onay veriyorsunuz. Bu süreçten sonra bir de siz liste kapsamında eşyalarınıza gelecek zararı karşılayabilmek adına bir sigorta sözleşmesi imzalatılmaktadır.
 • Eşyaların Taşınabilir Duruma Gelmesi: Evden eve nakliyat sürecinde öncelikle eşyalar taşınabilir konuma getirilmelidir. Öncelikle eşyaları yapısına göre kolilenmelidir. Mesela dolaplarınızdaki elbiseleriniz dikey askılı kolilerde taşınmalıdır. Kırılacak eşyalarınız uygun bir koliye koyulmalıdır. Bununla birlikte paketleme süreci de önemlidir. Eşyalarınız en uygun malzeme ile taşıma işlemine hazır olacak şekilde paketlenmektedir. Yatak gibi sökülmesi gereken eşyalarınızın demontaj işlemi yapılarak paketleme gerçekleşmektedir.
 • Transfer Araçlarıyla Depoya Gönderim: Eşyalarınız uluslararası evden eve nakliyat sürecini başlatmak adına transfer araçlarıyla firmanın depolama alanlarına gönderilir. Burada gerekli planlamalar yapıldıktan sonra hemen gideceğiniz ülkeye taşınacağı tırlara yüklenir. Böylece eşyalarınızın güvenliği garanti altına alınmış olur. Bu süreçte sizler de uluslararası taşımacılık işlemlerinde gerekli olan bazı evrakları lojistik firmasına sunmalısınız.
 • Gümrükleme: Eşyalarınız tıra yüklenirken etiket numaralarıyla belli bir plan dahilinde yükleniyorlar. Daha sonra gümrüklerde geçerken sorun yaşamaması adına da eşyalarınızın uygun koşullara getirilmesi sağlanıyor.
 • Ulaştırma ve Teslimat: Daha sonra eşyalarınız gideceği ülkedeki depoya bırakılıyor. Burada sizinle iletişime geçilerek verdiğiniz adrese getiriliyor. Uzman ekipler tarafından tüm eşyalarınızın montajı ve yerleştirilmesi sağlanıyor.

Eşyalarınızı İstediğiniz Ülkeye Boysal Lojistik Kalitesiyle Ulaştırın

Uluslararası evden eve nakliyat işlemlerinizde profesyonellik son derece önemlidir. Bu yüzden de eşyalarınızın sorunsuz olarak taşınması adına Boysal Lojistik sizlere gerekli desteği sağlayacaktır;

 • Profesyonel hizmet ile eşyalarınızı dünyanın istediğiniz noktasına Boysal Lojistik güçlü alt yapısıyla taşıyabilirsiniz.
 • Kurumsal yapısıyla Boysal Lojistik dünyanın birçok ülkesinde gerekli alt yapı çalışmalarını tamamlamıştır ve sizlere kaliteli hizmet vereceği bir çalışma ortamı sağlamaktadır.
 • Gümrükleme ve ulaştırma hizmetlerinde hiçbir sorun çıkmayacak şekilde uluslararası standartlara uygun şekilde yerleştirilmesini sağlayabilirsiniz.
 • Eğitimli ekipler ve iş bölümü sayesinde ülkeler arası eşya taşıma işlemleriniz başarılı şekilde tamamlanacaktır. Geniş referans ağı ve gittiği ülkelerde kendi bünyesindeki personelleri ile Boysal Lojistik sizleri bekliyor.