Taşınma işlemi her insanın en az bir kere tecrübe ettiği bir işlemdir. Bu hizmeti bazı kişiler oldukça fazla almışlardır. Tecrübe sahibi olan bireyler nakliyat işlemi sırasında ortaya çıkabilecek potansiyel sonuçlar hakkında bilgi sahibidir. Ülkemizdeki taşımacılık sektörünün de özensiz, profesyonellikten uzak ve sistemsiz şekilde yapıldığı ortadadır. Ancak son yıllarda kaliteli hizmet vermek adına alt yapılarını tamamlayan lojistik firmaları kaliteli hizmet vermeye başlamıştır. Özellikle başka bir ülkeye taşınmak isteyen kişiler için uluslararası evden eve taşımacılık işlemleri daha kaliteli şekilde yürütülmektedir. Profesyonel lojistik firmaları;

  • Taşımacılık hizmetleriniz yüksek bir kalitede çözümlenerek eşyalarınızın yeni gideceğiniz ülkedeki adresine sorunsuz olarak ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
  • Kurumsal olan bir firmadan aldığınız hizmetler sırasında gerekli önlemler alınır ve ortaya çıkacak sorunlara karşı da kurumsal lojistik firmaları gerekli sorumlulukları almaktadır.
  • Profesyonel firmalar verdikleri hizmetle sizleri farklı bir ülkeye taşınma konusunda bilinçli hale getirirler. Sunmanız gereken evraklar, almanız gereken izinler ve alacağınız hizmetin niteliği hakkında taşınma işleminden önce ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
  • Kaliteli bir firma uluslararası yeterliliğe sahip olacaktır. Bu sayede hem ülkemizde hem de taşınacağınız ülkedeki profesyonel hizmet gümrüklerde ve diğer aşamalarda olası sorunların yaşanmayacaktır.
  • Kurumsal firmaların uyguladığı kişiye özel çözümler sayesinde uluslararası evden eve taşımacılık süreçleriniz başarıyla yürütülür. Çünkü her lojistik hizmeti şahsına münhasırdır. Bu yüzden taşımadan önce eşyaları da inceleyerek bir eylem planı yapılmalıdır.

Kaliteli Uluslararası Evden Eve Taşımacılık Firmasının Özellikleri Nelerdir?

Farklı ülkeler arasında taşımacılık hizmeti veren firmalar mutlaka belli bir kalitede olmalıdır. Bunun için de taşımaları gereken bazı özellikler ve sunmaları gereken bazı temel hizmetler vardır. Kaliteli uluslararası evden eve taşımacılık firması özelliklerini şöyle sıralayalım;

  • Doğru Bilgilendirmeler Yapar: Türkiye’den dünyanın herhangi bir yerindeki ülkeye eşyalarınızı taşıma işlemine yabancı olabilirsiniz. Bunun dışında taşınmak istediğiniz ülkenin birtakım özel uygulamaları olabilir. Bu yüzden de daha sürecin başında kaliteli bir firma sizlere gerekli tüm detaylar hakkında bilgi verir. Sunacağınız belgelerden yapacağınız başvurulara kadar her türlü işlem hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • Ekspertiz Raporu Hazırlar: Özellikle uluslararası evden eve taşımacılık işlemlerinde eşyaların tespiti yapılmalıdır. Çünkü sözle ya da görmeden gelişigüzel yapılan nakliyat işlemleri birçok sorunu beraberinde getirmektedir. Bu yüzden eksper görevlisi uygun olduğunuz bir gün evine gelir. Daha sonra eşyalarınız detaylı bir şekilde incelenir. Bu inceleme sırasında ortalama metreküp hacmi,  yapılacak montaj işlemleri, ambalajlama ve paketleme, kolileme ve kullanılacak ekipmanlara ilişkin belirlemeler yapılır. Profesyonel şekilde yapılan tespitler sonrasında uzman eksper detaylı bir liste hazırlar. Sizin de onayladığınız listeye göre uygun bir fiyat verilir.
  • Hizmetini Teminat Altına Alır: Başka bir ülkeye eşya götürürken eşyalarınızın zarar görebilme ihtimali son derece yüksektir. Bu yüzden de eşyalarınızı güvence altına almak gerekir. Burada da iş kurumsal bir lojistik firmasına düşer. Eşyalarınızın tespiti sırasında eksper tavsiyeleri doğrultusunda bir sözleşme hazırlanır. Karşılıklı imzalanarak sigorta şirketi tarafından eşyalarınız garanti altına alınır. Nakliye işlemi sırasında eşyalarınızda ortaya çıkabilecek hasarlar sonrasında gerekli ödemeler hemen lojistik firması tarafından yapılır.
  • İbraz Edilecek Belgeleri Bildirir: Alacağınız uluslararası evden eve taşımacılık hizmeti planlı bir şekilde yürütülmelidir. Sevkiyat detaylarınız uzmanlara ulaştığı anda gerekli planlamalar yapılır ve sizinle iletişime geçilir. Görevliler taşınmak istediğiniz ülkenin uygulamalarını belirleyerek hazırlamanız ve sunmanız gereken tüm evrakları sizlere bildirir. Ayrıca gümrük süreciyle ilgili yapılacak uygulamalar ve uluslararası anlayışlar hakkında sizlere kısa bir brifing verilir.
  • Zamanında Teslimat Gerçekleştirir: Kaliteli bir lojistik firması hayata geçirdiği planlama kapsamında ön görülen sürede eşyalarınızı belirttiğiniz adrese teslim eder. Ayrıca kısa sürede kurulum ve yerleştirme işlemi de yapılır. Ayrıca belirlenen tarih ve saatte eşyalarınız evinizden alınır.

Boysal Lojistik Kalitesiyle Uluslararası Ev Taşıma Hizmetleri

Farklı ülkeler arasında ev taşıma hizmetleri profesyonellik gerektiren bir süreçtir. Uzun yılların verdiği tecrübe, güçlü alt yapı ve son model araç filosuyla tüm uluslararası evden eve taşımacılık hizmetlerini sorunsuz şekilde tamamlayan Boysal Lojistik, kişiselleştirilmiş hizmet anlayışına sahiptir. Yani her bir taşıma işlemini farklı bir disiplin olarak gören firma, sizin işlemleriniz için de bireysel bir planlama yapar ve gerekli uygulamaları size özel çözümlerle sunar.