Uluslararası Mobilya Taşıma

Mobilyalarınız sizin göz bebeğinizdir. Bu yüzden taşıma işlemlerinde onları güvendiğiniz bir yere emanet etmek istersiniz. Son yıllarda ülkemizdeki nakliye sektöründe büyük değişimler yaşanmıştır. Özellikle uluslararası mobilya taşıma hizmetleri farklı bir boyut kazanmıştır. Çünkü yurtdışına olan talebin artması sonucunda ülkemizde kaliteli lojistik firmalarının sayısı artmıştır.

Eşyalarınızı istediğiniz bir ülkeye taşıtma konusunda tereddüt etmeyin. Çünkü yol ne kadar uzun ve çetin olursa olsun profesyonel bir nakliye firması hiçbir sorun çıkmadan eşyalarınızı taşıyacaktır. Sizden bir parça olan mobilyalarınızla gittiğiniz yerde biraz olsun hasretinizi dindirebilir ve belli kültürlerinizi gittiğiniz yere götürebilirsiniz. Bir nakliye firmasının size vereceği hizmet şu şekilde olacaktır;

 • Mobilyalarınızın taşınma işlemi belli bir plan dahilinde yapılır.
 • Mobilyalarınızın eski adresinizde uzman marangozlar tarafından demontaj işlemi yapılır. Daha sonra gideceğiniz ülkede eşyalarınızın montajı tamamlanır.
 • Eşyalarınızın taşıma işlemi öncelikle ülkemiz içindeki nakliye araçlarıyla büyük tırlara yüklenir. Daha güvenli ve uzun yola dayanıklı araçlarla eşyalarınız kolayca taşınır.
 • Uluslararası mobilya taşıma hizmeti almadan evvel eşyalarınızın büyüklüğü belirlenir ve evinize buna göre bir ekip yollanır. Bu işlemi bir eksper görevlisi yerine getirmektedir.
 • Mobilyalarınız gümrükleme standartlarına uygun hale getirilir. Çünkü gümrükler uluslararası kurallara uyulması gereken yerlerdir.
 • Eşyalarınızın güvenliği için sigortalama işlemi yapılır. Bu işlem ile ortaya çıkacak tüm zararlar lojistik firması tarafından üstlenilir. Bu durum da sizlerin içinin rahat olmasını sağlar.

Seçim yaparken lojistik firmasının köklü olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü deneyimli olmayan bir firmayla çalışırsanız eşyalarınız gümrükleme sürecinden paketleme sürecine, nakliye sürecinden montaj sürecine kadar güvenle en kısa sürede yeni adresinizde olur. Bu durum göz önüne alarak eşyalarınızı uzman ellere emanet etmeyi unutmayın.

Uluslararası Mobilya Taşıma Nasıl Olur?

Ülkemizden başka bir ülkeye giderken yanında eşyalarını da götürmek isteyenler, kaliteli lojistik firması bularak uluslararası mobilya taşıma hizmeti almalıdır. Bu hizmetin süreçleri şu şekilde olur;

 • Eksper Hizmeti Ücretsizdir: Eksper hizmeti, mobilyalarınızın nitelik ve niceliğinin belirlenmesi sürecinde önemlidir. Bu işlem için belirlenen tarihte evinize bir görevli gelir ve sizinle tüm eşyaları inceler. Bu eşyaların tamamı listeye yazılır. İkiniz de listeyi imzalarsınız. Daha sonra da listenin ikiniz tarafından imzalanması kalır. Bu süreçten sonra top firmadadır. Gerekli değerlendirmeler yapılarak sizlere bir fiyat verilir.
 • Sigorta Sözleşmesi İmzalanır: Fiyat teklifini kabul ettikten sonra taşıma işleminden önce bir sigorta sözleşmesi imzalarsınız. Bu sözleşmenin detayı ise mobilyalarınızı güvence altına almaktır. Taşıma işlemi sırasında eşyalarınızın başına bir zarar gelirse sigorta şirketince tüm zararınız karşılanır. Böylece eşyalarınızın bir zarar göreceği korkusu sizi endişelendirmez. İmzalı belge olduğu için her türlü hakkı talep etme şansınız vardır.

 • Gümrükleme ve Paketleme Yapılır: Farklı bir ülkeye mobilya taşıma işlemlerinde en önemli hamle gümrükleme ve paketleme işlemidir. Çünkü biri eşyalarınızın güvenli bir şekilde gitmesini sağlarken diğeri de eşyalarınızın sorunsuz olarak gümrüklerden geçmesinin anahtarıdır. Tecrübeli bir nakliye firması uluslararası mobilya taşıma hizmetinde gümrükleme işlemleri tüm prosedürlere uygun olarak yapılır ve bu sayede taşıma işleminde hiçbir aksama olmaz.

 • Nakliye ve Teslimat ile Süreç Tamamlanır: Eşyalarınız aldığınız adresten uzman personeller tarafından alınır. Daha sonra bu personeller eşyalarınızı tırlara yükleyerek yola çıkmasını sağlar. Belirlenen plan dahilinde eşyalarınız yeni adresinize geldiği anda hemen kurulumu yapılır. Bu işlem sonucunda mobilyalarınız başarılı şekilde yeni adresinize ulaştırılır. Gerekli kontrollerden sonra sizler de ekiplere paydos verebilirsiniz.

Uluslararası Mobilya Taşıma Hizmeti Boysal Lojistik’te

Boysal Lojistik farkıyla uluslararası mobilya taşıma hizmeti alırsanız;

 • Güven: Verdiği hizmetin arkasında duran ve yazılı kaynaklarla bu sözünü de kayıt altına alan bir firmayla çalışırsınız.

 • Kalite: Nakliye işlemi sırasında paketlemeden kullanılan diğer malzemelere kadar tüm ürünler A sınıfı kaliteye sahiptir. Ürünlerin markasını öğrenerek sizler de araştırıp teyit edebilirsiniz.

 • Filo: Boysal Lojistik geniş ve yeni bir filoya sahiptir. Mobilya taşıma hizmetlerinin tüm süreçleri için gerekli araç ve ekipmanlar filosunda yer alır.

 • Tecrübe: Firmanın en büyük artısı uzun yıllara dayanan tecrübesidir. Dünyanın birçok yerine çok uzun yıllardan beri birçok eşya taşıyan firma binlerce referansa sahiptir. Ayrıca gittiği ülkelerde kurduğu alt yapı ile hizmetten sizleri memnun bırakır.